SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ? 0 (850) 500 5 337

ÇEVRECİ YAŞAM İÇİN

Enerji tasarrufu sadece için sağduyulu bir yaklaşım olmanın ötesinde bütçenizede yarar sağlar! Evinizdeki aydınlatma ve iklimlendirme kontrönünü yönetmenize yardımcı olarak, Control4® size çevre dostu olma gücünü verir. Control4® yaşam tarzınızdan ödün vermeden enerji harcamalarınızı önemli ölçüde azaltabilir.

• Control4® aydınlatmalarınızı otomatikleştirir, böylece ışıklar ihtiyacınız olduğu zaman açılır, ihtiyaç olmadığında da kapanır. • Enerjinin boşa harcanmasını önlemek amacıyla ışıklar; günün belirli zamanlarında açılıp kapanacak şekilde programlanabilir.

• Control4® sistemi, hareket sensörleri sayesinde, boş olan bir odada ne zaman ışıkların söndürülmesi gerektiğini bilir.

• Aydınlatmalarınızda insan gözünün algılayamayacağı oranda Control4® ışıkları loşlaştırır, böylece enerji sarfiyatıda azalmış olur. İklim kontrol sistemindeki talepleri azaltmak amacıyla panjurlar güneşe göre açılıp kapanacak şekilde otomatikleştirilir.

• Termostatlar en elverişli dereceye göre programlanır, böylece neredeyse dünyanın her yerinden evinizde ısı kontrolu sağlamanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.


Control4® sistemi ile çevreye ne kadar katkı sağlayabilirsiniz?

Enerji sarfiyatını azaltmak amacıyla Control4®; ışık azaltıcı cihazlar, zamanlayıcılar ve hareket sensörleri kullanmaktadır. Control4® sistemile donatılmış 3 odalı evde yaşayan bir aile CO2 emisyonunu yılda yaklaşık 400 kilograma kadar azaltabilir.

Bu oran, otomabilinizi bir ay boyunca kullanmamaya eşdeğerdir, araba kullanmamak gibidir! Control4® dahasında ampuller tarafından kullanılan watt/enerji miktarını da kontrol etmenize izin verir, böylece sadece enerji tasarrufu yapmakla kalmayıp enerji faturalarıda azaltılır. Ayrıca ampullerinizin ömrüde uzamış olur.